artykuły

Samotność

Samotność czasem gubi, czasem nad wyraz trudzi i boli. Nie jest łatwa, nie jest lubiana, bywa zachłanna i wymagająca. Zabiera myśli, zabiera czas, zniewala. Są takie sytuacje, w których samotność doskwiera bardziej. Wczoraj był partner – a dziś jesteś bez niego. Niezależnie od tego, czy to była wspólna decyzja czy jednostronna – ta sytuacja może ranić i boleć. Rozstanie to nie jest łatwa sprawa.

czytaj dalej 

 

Psychoterapia grupowa, czyli co leczy w gabinecie kilka osób naraz?

Jak działa psychoterapia grupowa? Jej siłą są ludzie, doświadczający różnych trudności i przeżywający cierpienie, które stało się nieznośne. Specyfiką doświadczenia grupowego jest różnorodność i podobieństwo, doświadczenie odrębności swojej i swojego świata z jednoczesnym poczuciem wspólnoty i podobieństw. Jak z pozoru wstydliwa i nienaturalna sytuacja spotkań obcych sobie ludzi, którzy ujawniają swoje wnętrze może pomóc i leczyć? Jest na to kilka odpowiedzi.

czytaj dalej

 

Cykl o emocjach: zazdrość

Zazdrość

Informator 1

Uczucie, które jest ważną informacją o POTRZEBIE, która jest dla ciebie ważna, która ma znaczenie, bez której nic nie jest takie samo. Brak w jej spełnieniu rodzi frustrację, zwaną zazdrością.

czytaj dalej